Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Warsztat Twórczego Logopedy

opublikowane: 7 lis 2015, 07:57 przez Anna Grzegory   [ zaktualizowane 7 lis 2015, 08:44 ]
W piątek 6 listopada w naszej poradni odbyły się wyjątkowe warsztaty dla kilkunastu doświadczonych i młodych logopedek z całej Polski. Panie spotkały się z inicjatywy Julii Szymorek i Oktawii Czechowskiej. Oktawia  Czechowska prowadzi fanpejdż Logopedzi - Logopedom i przyjechała do nas aż z Gdyni. Gościliśmy logopedki z całej Polski,ciekawstką było, że z Łodzi nas było najmniej.
Dzięki integracyjnym ćwiczeniom poznałyśmy się wzajemnie, oraz specyfikę pracy koleżanek.
W pierwszej części wspólnie tworzyłyśmy logopedyczne gry i quizy interaktywne. Każda z nas pracowała na swoim urządzeniu, korzystając jedynie z poradnianego WiFi. Powstawały niezwykle zabawne gry w Kahoot - który zapewnia emocje teleturnieju,  w Quizizz  oraz LearningAppps. Mimo, że panie wcześniej nie znały tych narzędzi, bez założyły swoje konta i bez trudu od ręki wymyśliły wiele gier dla swoich uczniów i pacjentów.


Skanowałyśmy QR kody i szukałyśmy im logopedycznych zastosowań. Bez wątpienia teraz dzieci na zajęciach logopedycznych będą próbowały swoich sił w robieniu swoich gier do trenowania dykcji, a jak wiadomo twórczość jest niezwykle cenna.
Druga część naszego  spotkania polegała na tworzeniu tradycyjnych pomocy logopedycznych z myślą o tym, jak pomóc przezwycięzyć trudności z wymową konkretnego dziecka. Powstały prawdziwe działa sztuki. Każda z nas omawiała stworzone własnoręcznie pomoce, ich zastosowanie, sposoby wykorzystania. Oto kilka przykładów.


Było mi niezmiernie miło poznać osobiście koleżanki po fachu, bo w Łodzi jest bardzo niewiele okazji do takich wydarzeń. Podziwiałam kreatywność i zaangażowanie koleżanek. Nie mogę się już doczekać kolejnego spotkania.
Warsztatom w Logofiglach  patronowały portale MiMowa.pl oraz Printoteka.pl. Dziękujemy!

Comments