Wybierz warsztat dla siebie:  

(terminy do ustalenia)


1. Tajniki narzędzi google - poczta gmail, synchronizacja kont, kalendarz, dysk w chmurze, współtworzenie dokumentów, prezentacji,formularzy, przechowywanie i edycja zdjęć, przesyłanie i edytowanie filmów na YouTube, ustawienia prywatności. Zarządzanie swoim kontem na smartfonie i tablecie.

2. Media społecznościowe: Facebook, Pinterest, Google+ - zakładanie konta, ustawienia prywatności, publikowanie postów, prowadzenie fanpejdży firmowych, współpraca w grupie, messenger. Obsługa portali na laptopie, tablecie, smarfonie.

3. Zakładanie prostej strony internetowej i bloga. Personalizowanie wyglądu strony, ustawienia prywatności, dodawanie współautorów,  tworzenie atrakcyjnych postów,  aplikacje do edytowania zdjęć, statystyka, komentarze.

4. Edycja zdjęć i filmów. Tworzenie kolaży, plakatów, prostych animacji ze zdjęć, ciekawych pokazów slajdów, edytowanie filmów. Przechowywanie i udostępanianiem zdjęć i filmów w chmurze. 
Aplikacje na laptopy, tablety, smarfony. 

5. Gry interaktywne do nauki  - czyli Learning Apps, Kahoot, Quizizz Darmowe platformy edukacyjne umożliwiające tworzenie gier,  ćwiczeń interaktywnych, samosprawdzających się testów. Do wykorzystania na laptopie, tablecie,  smartfonie, tablicy interaktywnej.

6.  Obsługa smartfonu i tabletu. Ustawienia, tworzenie konta Google, pobieranie i obsługa przydatnych aplikacji, odbieranie i wysyłanie maili, tablet a komputer - podstawowe różnice. Synchronizacja z innymi urządzeniami.


Warsztaty dla nauczycieli


1. Jak w 5 minut założyć bloga klasowego?

Jesteś nauczycielem? Chciałbyś mieć miejsce, w którym dzieliłbyś się wiedzą i spostrzeżeniami? Stwórz własny projekt strony. To łatwiejsze, niż myślisz! Z nami dasz radę..


2.  Zrób uczniom grę

Tworzysz dla swoich uczniów ćwiczenia i krzyżówki? Zrób im w minutę memory, milionerów, wisielca, quiz, wykreślankę, dopasowankę na tablicę interaktywną i tablet. Zastosujemy nowoczesne narzędzia: LearnigApps. Z LearnigApps żadna lekcja nie jest nudna/


3. Klasowy teleturniej zamiast kartkówki

Nie trać czasu na sprawdzenie kartkówek. Zrób uczniom teleturniej, a program sam je za Ciebie sprawdzi. Zobacz, jak dużo Twoi uczniowie zapamiętają, dzięki samosprawdzającym się quizom. Poznaj darmowe, proste narzędzia o ogromnych możliwościach edukacyjnych: Kahoot i Quzizziz, arkusz Google.


Zajęcia odbywają się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Logofigle w Łodzi, przy ul. Sierakowskiego 67 A. Organizatorzy zapewniają WiFi, uczestnicy pracują na własnych  urządzeniach.


Czas szkolenia: 4 godziny lekcyjne

Grupa: do 5 osób

Koszt szkolenia: 100 zł/osoba

Zgłoszenia: 603 80 25 20  lub poradnia@logofigle.pl

Zajęcia prowadzi Anna Grzegory